KMÜ TIP FAKÜLTESİNDE YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ AÇILIŞ TÖRENİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Tıp Fakültesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi İbn-i Sina Konferans Salonunda gerçekleşen törene Rektör Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, KMÜ Tıp Fakültesine en yüksek puanla yerleşen öğrenci Rüveyda Havvanur Arı'nın açış konuşması ile başladı.

Uzun uğraş ve çalışmalar sonucunda tıp fakültesini kazanarak KMÜ ailesine katılmanın çok gurur verici olduğunu ifade eden Rüveyda Havvanur Arı, bu süreçte kendisine destek olan başta ailesi olmak üzere tüm hocalarına teşekkür etti.

"Tıp mesleği eğitimi ölene dek süren bir meslektir"

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş, tıp, tabip, tıp talebesi, hasta kavramlarının çok kutsal olduğunu belirterek şunları söyledi: "Tıp mesleği devamlı gelişmek zorunda olan, eğitimi ölene dek süren bir meslektir. Bir ömür boyu kullanacağınız ve insanlığın hizmetine sunacağınız bu güzide meslekte hep beraber çok çalışacağız. Siz öğrenmek için uğraştıkça bizler de size iyi bir eğitim verme heyecanı yaşayacağız."

"Öğrencilerimize başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum"

Rektör Prof. Dr. Namık Ak ise "Fiziki ve akademik gelişimini hızla tamamlayan fakültemiz çok şükür 58 akademisyeni ve yeni öğrencileri ile büyük KMÜ ailesinin önemli parçalarından birisi olmuştur. Bugün ise 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde yeni gelen talebelerimizle buluşmanın heyecanı ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini mesleklerine en iyi şekilde adamaları, fakültelerine ve üniversitelerine sahip çıkarak başarılı bir eğitim-öğretim hayatının ardından buradan mezun olmaları bizim için en büyük mutluluk ve gurur kaynağı olacaktır. Bu vesileyle yeni eğitim-öğretim dönemimizin Tıp Fakültesi talebelerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, ülkemizin sağlık alanındaki geleceği olan genç tıbbiyelilere başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum." dedi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni konuşmaların ardından KMÜ Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nursel Dilek'in 'Maymun Çiçeği Virüsü Hastalığı' konusunda verdiği açılış dersi ile devam etti.

Program, Rektör Prof. Dr. Namık Ak'ın Tıp Fakültesi öğrencileri ve aileleri ile bir süre sohbet etmesinin ardından sona erdi.