KMÜ ‘SAĞLIK ŞEHİTLERİ PARKI’NDA 1500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü tarafından ‘Sağlık Şehitleri Parkı’nda ağaç dikim programı düzenlendi.

Üniversite camii etrafında yer alan ‘Sağlık Şehitleri Parkı’nda gerçekleştirilen programa KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Prof. Dr. Murat Ertekin, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Yunus Emre Yerleşkesinin yeşillendirme çalışmaları kapsamında üniversite camii etrafında 14 farklı parselde ayva, kiraz, erik, dut, şeftali, elma, kayısı gibi pek çok meyve ağacının yanı sıra gül ve leylak fidanları toprakla buluştu.

“Sağlık şehitlerimizi rahmetle anıyoruz”

Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın da personel ve ağaç desteği sunduğu programda Rektör Namık Ak şunları söyledi: "Özellikle geçtiğimiz yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşanan ve halen etkilerini devam ettiren kovid-19 salgınında sağlık çalışanlarının da ne derece önemli sorumluluklar aldığına hep birlikte tanıklık ettik. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız fedakârlıkları ve özverileri canla başla çalıştılar. Bu uğurda şehit olan sağlık çalışanlarımızın anısını üniversitemiz bünyesinde yaşatmak istedik ve bu alanı 'Sağlık Şehitleri Parkı' olarak düzenledik. Bugün de sizlerle 1500 ağacımızı toprakla buluşturduk. Bu vesileyle hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, halen görevi başındaki özverili, fedakar, gayretli, insanı önceleyen (insancıl) sağlık çalışanlarımıza ise çok mühim, hayati görevlerinde kolaylıklar diliyorum.”