KMÜ ARALIK AYINA DOLU DOLU GİRİYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin Aralık ayı ilk hafta etkinlikleri belli oldu. Beş günde on farklı etkinliğin gerçekleştirileceği üniversitede etkinliklerin konu başlıkları ise şöyle: “Vine Kralları ile Söyleşi, Türk Müslümanlığı Konferansı, TÜBİTAK Sosyal Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimi, Serbest Kürsü Konuşmaları, 5. Karaman Engelliler Şöleni, Dünden Bugüne Ekonomi Paneli, Türkiye-Azerbaycan İlişkileri ve Ermeni Meselesi Konferansı, Düşünceler ve Kavramlar Söyleşisi, Film Gösterimi, İş Güvenliği Toplantısı, KPSS ve Kariyer Süreci

Sosyal Medyayı Kasıp Kavuran Vine Kralları KMÜ’de

1 Aralık Pazartesi günü saat 14’te gerçekleştirilecek ‘Vine Kralları ile Söyleşi’ etkinliği KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Genç Araştırmacılar Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşiye, sosyal medyada isim yapmış Vine videolarını hazırlayanlardan Aykut Elmas, H. İbrahim Göker, Uğur Can Akgül, Anıl Piyancı konuk olarak katılacak.

Yazar Dr. Sait Başer Konferans Verecek

KMÜ Türk Eğitim Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği ‘Türk Müslümanlığı’ konulu konferans, 2 Aralık Salı günü saat 15’te KMÜ Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda yapılacak. Konferans akademisyen ve yazar Dr. Sait Başer tarafından verilecek. ‘Kurt ve Töre’, ‘Kök Tengri’, ‘Toplumsal Alı Anlamak’, ‘Türk İnanma ve Anlama Modeline Dair’, ‘Yahya Kemal’de Türk Müslümanlığı’ kitaplarının yazarı olan Dr. Sait Başer aynı zamanda bir gazetede köşe yazarlığı yapıyor.

Sosyal Bilimler Alanında TÜBİTAK Projesi Hazırlama Eğitimi Verilecek

KMÜ’de TÜBİTAK Sosyal Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimi verilecek. Eğitim KMÜ, Konya Teknokent, Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi ve KMÜ Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde gerçekleştirilecek. Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda 3 Aralık Çarşamba günü saat 10’dan 18’e kadar sürecek olan programın eğitmenliğini Prof. Dr. Ahmet Yıldırım yapacak.

KMÜ Öğrencileri Serbest Kürsüde Kendilerini İfade Edecek

KMÜ Gençlik İnsiyatifi Öğrenci Topluluğu ile Genç Barış İnsiyatifi Derneği tarafından üç haftada bir Serbest Kürsü Konuşmaları yapılacak. İlki 3 Aralık Çarşamba günü saat 10.45’te Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek etkinliğin ilk programında ‘Şehirleşme ve Çevre Duyarlılığı’ konusu ele alınacak.

KMÜ’de Dünya Engelliler Günü Etkinliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle üniversitede  5’inci Karaman Engelliler Spor Şöleni yapılacak. KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından düzenlenen  etkinlik, 3 Aralık Çarşamba günü saat 14’te KMÜ BESYO Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ekonominin Dünü ve Bugünü Konuşulacak

KMÜ Genç Ekonomistler Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği ‘Dünden Bugüne Ekonomi’ paneli, 4 Aralık Perşembe günü yapılacak. KMÜ Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda saat 14.30’da gerçekleştirilecek etkinliğe konuşmacı olarak Prof. Dr. Ahmet Ay, Doç. Dr. Mehmet Alagöz, Doç. Dr. Sinem Yapar Saçık katılacak.

KMÜ’de Prof. Dr. Hanım Halilova İle Azerbaycan İlişkileri Masaya Yatırılacak

KMÜ Türk Dünyası Araştırma Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Türkiye-Azerbaycan İlişkileri ve Ermeni Meselesi’ konulu konferans, 4 Aralık Perşembe günü saat 14.30’da KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Konferans Ebulfeyz Elçibey’le birlikte çalışmış olan, Azerbaycan’ın ilk kadın taburunun da kurucusu Prof. Dr. Hanım Halilova tarafından verilecek.

İslami İlimler Fakültesinden KMÜ Personeline Yönelik Seminerler Dizisi

Üniversite personeline yönelik olarak KMÜ İslami İlimler Fakültesinin düzenlediği ‘Düşünceler ve Kavramlar’ ana başlıklı seminerler dizisinin ilki 4 Aralık’ta yapılacak. Saat 15’te Sağlık Kültür ve Spor Dairesi VİP Salonunda gerçekleştirilecek olan programda haftanın teması ‘İlah’ olacak.

Üniversitede 16 Ton Filmi Gösterilecek

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda 5 Aralık Cuma günü saat 14.30’da sinema gösterimi yapılacak. KMÜ Felsefi Düşünce Öğrenci Topluluğu tarafından gösterilecek olan ’16 Ton’ adlı film, madenciler için hazırlanmış ve belgesel film özelliği taşıyor.

Kısmi Zamanlı Öğrenciler İçin İş Güvenliği Toplantısı

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından 5 Aralık Cuma günü düzenlenecek İş Güvenliği Toplantısında Gıda Müh. Eda Gülle kısmı zamanlı öğrencilerle buluşacak. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi 2 Nolu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek eğitim programı saat 13.30'da başlayacak.

KPSS ve Kariyer Süreci

Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu tarafından 10 Aralık Çarşamba günü düzenlenecek 'KPSS ve Kariyer Süreci' konulu konferansta Saim Atik öğrencilerle buluşacak. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi 1 Nolu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek konferans saat 14.30'da başlayacak.