UNİKOP DÖNEM BAŞKANLIĞI EL DEĞİŞTİRDİ

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) dönem başkanlığı görevi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin ardından KTO Karatay Üniversitesine devredildi. KTO Karatay Üniversitesinde düzenlenen törene KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, UNİKOP Rektörleri ve temsilciler katıldı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 18.01.2017 Okunma Sayısı 118 Devamı


KMÜ'DE SPOR YAPAN PERSONELİN İŞ DOYUMU VE KAYGI DÜZEYİ ARAŞTIRILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) personelin iş doyum ve kaygı düzeyini belirlemek amacıyla araştırma yapıldı. KMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonunca desteklenen, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Elif Aydın'ın proje yürütücüsü, Yrd. Doç. Dr. Sefa Şahan Birol, Yrd. Doç. Dr. Veysel Temel ve Öğr. Gör. Kazım Nas'ın da proje araştırmacısı olarak görev aldığı çalışmayla KMÜ Spor Şenliklerine katılan üniversite personeli incelendi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 13.01.2017 Okunma Sayısı 303 Devamı


YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN GÖZÜNDEN KMÜ VE KARAMAN

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yiğit Anıl Güzelipek’in yürütücülüğünü yaptığı Yrd. Doç. Dr. Sefa Usta ile Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sayın’ın araştırmacı olarak görev aldığı projeyle üniversitede öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin Karaman’a ve üniversiteye uyumu incelendi. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 13.01.2017 Okunma Sayısı 685 Devamı


KMÜ ÖĞRENCİLERİ KAMU KURUMLARINDA FİZİKSEL AKTİVİTEYİ ANLATTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri Karaman’daki kurum ve kuruluşlarda görev yapan personele yönelik fiziksel aktivite çalışması başlattı. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 12.01.2017 Okunma Sayısı 148 Devamı


KMÜ’DE ÖĞRENCİLERİN KARAR VERME DÜZEYLERİ VE ÖFKE TARZLARI ARAŞTIRILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) “Öğrencilerin Karar Verme Düzeyleri ile Sürekli Öfke ve Öfke İfade Tarzlarının Belirlenmesi” konulu araştırma gerçekleştirildi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 12.01.2017 Okunma Sayısı 873 Devamı


TÜRK OLİMPİYATÇILAR POSTER SUNUMU İLE HAYAT BULDU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri 1896-2016 yılları arasında Olimpiyat Oyunlarına katılan Türk sporcuları tanıtan poster sunumu gerçekleştirdiler. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 10.01.2017 Okunma Sayısı 144 Devamı


KMÜ’DE KENT KONSEYLERİNİN HEMŞEHRİLİK BİLİNCİNE KATKISI ARAŞTIRILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sefa Usta’nın proje yürütücülüğünü yaptığı Arş. Gör. Erdal Bilgiç’in de araştırmacı olarak görev aldığı projeyle hemşehrilik bilinci ve bu bilincin oluşumunda kent konseylerinin etkisi araştırıldı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 09.01.2017 Okunma Sayısı 989 Devamı


SONER YILMAZ DUALARLA ANILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Soner Yılmaz dualarla anıldı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 09.01.2017 Okunma Sayısı 1147 Devamı


KMÜ’DE BİLİNÇLİ ÜNİVERSİTE, ENGELSİZ KAMPÜS PROJESİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Başkonak’ın koordinatörlüğünü yürüttüğü ‘Bilinçli Üniversite, Engelsiz Kampüs’ isimli proje, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından 2016 PRODES kapsamında desteklenmeye layık görüldü.  


Ekleyen :#Basin Tarih: 05.01.2017 Okunma Sayısı 1673 Devamı


KMÜ’DE 2016 YILINDA ÜNİVERSİTELER ARASI ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programlarıyla çok sayıda öğrenci ve akademisyen, 2016 yılında yurt içi ve yurt dışından çeşitli üniversitelerde eğitim alma imkanı yakaladı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 04.01.2017 Okunma Sayısı 437 DevamıGörüntülenen Sayfa 1-10 (Toplam Kayıt 14)
Sayfa:1 - 2- Geri · İleri»