KMÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALIYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerine 2015-2016 eğitim-öğretim yılı güz dönemi için yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınacak.

Sosyal Bilimler Enstitüsüne 109 yüksek lisans, 10 doktora öğrencisi

Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji programlarına toplam 66 yüksek lisans öğrencisi alınacak. Buna ek olarak Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Tarih, Sosyoloji programlarına 22 özel öğrenci statüsünde ve 21 yatay geçişle yüksek lisans öğrencisi kabul edilecek. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı programına 7 doktora, İşletme programına da yatay geçişle 3 doktora öğrencisi alınacak. 

Fen Bilimleri Enstitüsüne 125 yüksek lisans öğrencisi

Fen Bilimleri Enstitüsüne ise Biyoloji, Biyomühendislik ve İleri Teknolojiler, Fen Bilimleri ve Teknolojileri, Kimya programlarına 97 yüksek lisans, 16 yatay geçişle ve 12 özel öğrenci statüsünde yüksek lisans olmak üzere toplam 125 yüksek lisans öğrencisi kabul edilecek.

Son Başvuru Tarihi 26 Ağustos

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi lisansüstü programlara başvurular şahsen yapılacak ve 26 Ağustos 2015 tarihine kadar sürecek. Üniversitenin yüksek lisans ve doktora öğrencisi alımıyla ilgili detaylı bilgiye www.kmu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.