KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Rektör Gökmen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulusumuzun yeniden doğuşunu simgeleyen 30 Ağustos Zaferi, birlik ve beraberliğimizi yıkmayı ve ülkemizi istila etmeyi amaçlayan planlara karşı milletimizin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya gelip omuz omuza mücadele verdiği, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Kahraman Türk ordusunun o gün vermiş olduğu destansı mücadele, bu gün bizlere her yıl coşku ile kutladığımız büyük bir bayram olarak miras kalmıştır. O gün kazanılan bu muhteşem zaferin mutluluğunu ve gururunu bugün de yüreklerimizde aynı duygularla yaşamaktayız.

Bu büyük zaferin ardından geçen 93 yıllık süreç içinde tüm milletçe el ve gönül birliğiyle kurup geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, bugün de demokratik ve dinamik yapısıyla dünyada seçkin ve saygın bir konuma sahiptir.

Bu tarihi günde, devletimizin kurucusu ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Karaman halkının ve aziz Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”