KMÜ ÖĞRENCİLERİ ULUSAL GENÇLİK ÇALIŞTAYINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrenci topluluklarının temsilcileri Genç Sosyal Bilimciler Derneğinin organize ettiği 1. Ulusal Gençlik Çalıştayına katıldı.

Haliç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda Türkiye genelinde 80 farklı üniversitenin Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Psikoloji, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulübü bir araya geldi.

Çalıştaya Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi adına Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sayın ile Öğrenci Konseyi Başkanı Gökhan Özen, Gençlik İnisiyatifi Topluluğu Başkanı Fatih İlhan, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu Başkanı Burak Duran ve Genç Sosyal Bilimciler Derneğinden Yasin Toy katıldı.

İki gün süren çalıştayda dokuz farklı oturuma katılarak alanında uzman akademisyenlerden eğitim alma fırsatı yakalayan öğrenciler ayrıca farklı siyasi partilerden milletvekilleri ile de birebir görüşme imkânı buldu.