KMÜ’LÜ TUĞÇE DEMİŞ MADALYAYA DOYMUYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi ve milli karateci Tuğçe Demiş, rakibini bitime 11 saniye kala yenerek kariyerinin ilk Türkiye şampiyonluğunu kazandı.

Daha önce Avrupa üçüncülüğü ve dünya beşinciliği yaşayan, yirmiye yakın madalyası bulunan KMÜ öğrencisi Tuğçe Demiş madalyaya doymuyor. Son olarak Adana’da düzenlenen Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası 50 kilo bayanlar kategorisinde mücadele ederek altın madalyaya uzanan Tuğçe Demiş bu başarısı ile aynı zamanda A Milli Takım’da mücadele etme hakkı kazandı.

“Hedefim Olimpiyatlar”

Karateye altı yaşında babasının desteği ile başlayan Tuğçe Demiş milli takımda mücadele edecek olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, “Daha önce Ümitler Genç 21 Yaş Altı kategorisinde almış olduğum derecelere ek olarak şimdi de A Milli Takım sporcusu oldum. Büyük hedeflerim var ve bu hedefler doğrultusunda adım adım ilerliyorum. Olimpiyatlara katılarak burada başarı elde etmek en büyük arzum. İnşallah bundan sonra da elde edeceğim başarılarla aileme, üniversiteme ve ülkeme daha büyük gururlar yaşatacağım.” şeklinde konuştu.