KMÜ’DE DÜŞÜNDÜREN RESİMLER SERGİSİ DÜZENLENDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beş Mevsim Değişim Öğrenci Topluluğu tarafından “Düşündüren Resimler Sergisi” düzenlendi.

Medyanın perde arkasına dikkat çekmek için düzenledikleri sergi hakkında bilgi veren Beş Mevsim Değişim Öğrenci Topluluğu Başkanı Furkan Botsalı, “Medyadaki algı yönetimini üniversiteli arkadaşlarımıza göstermek ve dikkatlerini bu noktaya çekmek için mizahi bir yöntem kullandık. Topluluk olarak gençlerin kişisel ve ahlaki yönden gelişimlerine katkı sağlamak için etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Kritik Analitik Düşünce Platformu desteğiyle düzenlenen sergide karikatürler aracılığıyla hayatımızdaki farkındalığımızın artırılması, takip ettiğimiz kişilerin yeterince araştırılması, bize inandırılmak istenilen şeylere sorgulamadan inanılmaması gerektiği, entelektüel cesaretin kaybedilmemesi ve sadece ön yargılarla hareket edilmemesi gibi mesajlar verildi.

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sergi Salonunda açılan sergide 36 karikatür resim ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.