KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri GÖKMEN: ”Kaza Geçiren Öğrencilerimize Destek Veriyoruz”

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 14        14.03.2009
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören ve Mersin Silifke karayolunda kaza geçiren öğrencilerle ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen şu açıklamayı yaptı.
“Üniversitemizde okuyan 14 öğrencimizin yer aldığı yolcu otobüsünün Mersin Silifke kara yolunda gece saat 23.00’de devrilmesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak bizleri çok üzmüştür. Olaydan haberdar olduğumuz andan itibaren üniversite yönetimi olarak öğrencilerimizin sağlık durumuyla yakından ilgilendik. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal ESENGÜN kaza geçiren öğrencilerimizi evlerinde ve yurtlarında ziyaret etmiş ve tedavileriyle bizzat ilgilenmiştir.
Kazada üniversitemizde öğrenci olmayan Metin Yangöz hayatını kaybetmiştir. Öğrencilerimizden Erol Ünal, Halil Çiftev, Ahmet Cihan Delen, Ahmet Aksoy, Ali Eren Demir, Süleyman Arıcan, Salih Gündoğdu, Ferudun Kandil, Soner Güral, Bülent Yıldız, Mustafa Halil Parlar, Fikret Çopur, İsmail Açıkgöz, Ahmet Cihat, Faruk Gül, Ali Osman Çiftçi, Emrullah Evrensel, Muhammet Tekin, Mehmet Erkuş, Musa Önsöz, Musa Kesimal, Hasan Özşahin, Ramazan Şinka, İmran Kılınç, Ahmet Kılınç, Gökhan Aygün ve Sinan Şaybak kazayı hafif sıyrıklarla atlatmış ve ayakta tedavi görmüşlerdir.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak, kazada yaralanan tüm öğrencilerimize geçmiş olsun diyor, hayatını kaybeden Metin Yangöz’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”