KMÜ’NÜN 13 BİNİNCİ ÖĞRENCİSİ KAYIT YAPTIRDI

Kuruluşundan bu yana öğrenci sayısı günden güne artan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) 13 bininci öğrencisi Hafize Akman oldu.

2016 ÖSYS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler gerek online olarak gerekse şahsen başvuru yoluyla üniversite kayıtlarını yapmaya devam ediyor. Öğrenci kayıtlarının sürdüğü şu günlerde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde de farklı bir heyecan yaşandı. Üniversitenin 13 bininci öğrencisi olarak kayıt yaptıran Hafize Akman, kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğrenci belgesini ve kimliğini KMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Çevik’in elinden aldı.

“Özel bir öğrenci olmak ayrı bir mutluluk”

KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü kazanan Aydınlı Hafize Akman, zorlu bir maratonun ardından üniversiteli olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “İnsanın emeklerinin karşılığını alması çok güzel bir duygu. Karaman ve üniversite hakkında çok fazla bilgi sahibi değildim, fakat artık buraya gelip kayıt işlemlerimi tamamladıktan sonra doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Kayıt için ailemle birlikte buraya geldik, onlar da mutluluğuma ortak oldular. Üniversitenin 13 bininci öğrencisi olmak da ayrı bir gurur ve mutluluk oldu benim için. Umarım üniversite öğrenciliğim süresince de bu mutluluğum daim olur ve başarılı yılların ardından mezuniyet sevincini de yaşamak nasip olur.” dedi.

KMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Çevik’ten Tebrik

Hafize Akman ve ailesini makamında ağırlayan KMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Çevik ise öğrenciyi başarısından dolayı tebrik ederek, “KMÜ, yeni sayılabilecek bir üniversite olmasına rağmen gün geçtikçe büyüyen ve gelişen bir üniversite. Öğrenci sayımızdaki artış da bu gelişimin bir parçası. Öğrencimiz Hafize Akman, üniversitemizin 13 bininci öğrencisi olarak farklı bir heyecanın ortağı oldu. Üniversite kaydının kendisine ve ailesine hayırlı olmasını temenni ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.