KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’İN BAYRAM MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Gökmen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayram günleri, kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın ve kardeşliğimizin güçlendiği en önemli günlerdendir. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bizi biz yapan değerleri bayram vesilesiyle yeniden hatırlamalı; sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada hâkim olması için bütün imkânlarımızı seferber etmeliyiz.

En önemli değerlerimizden biri olan ve asırlardır coşkuyla kutladığımız bayramın bizlere kazandıracağı paylaşma arzusunu, karşılıksız sevgiyi ve yardımlaşmayı kuşaktan kuşağa aktarabilmek, bayramda yaşadığımız şefkat, dostluk ve iyilik duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesinin, tüm Karamanlı hemşehrilerimizin ve milletimizin Kurban Bayramı’nı kutlar; sevgi, saygı ve kardeşlik içerisinde sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim.”