GÜLNAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KMÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

Mersin Gülnar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini (KMÜ) ziyaret etti. Müdür Yardımcısı Servet Demirel ile öğretmenleri Serap Bayer Yanak, Fatih Aksu ve Durali Özel eşliğinde üniversiteye gelen 42 öğrenci KMÜ’yü gezerek üniversite hakkında bilgi edindiler.

Ziyarete KMÜ Edebiyat Fakültesi ile başlayan öğrenciler fakültenin dersliklerini ve konferans salonlarını incelediler. Daha sonra üniversitenin yemekhanesinde öğlen yemeği yiyen öğrenciler yerleşkeyi gezerek akademik ve fiziki altyapı hakkında bilgi aldılar. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ziyareti esnasında atölyeleri görme imkânı bulan öğrenciler aynı zamanda burada öğretilen derslerle ilgili uygulama yapma fırsatı yakaladılar.

Mersin Gülnar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Servet Demirel, üniversite gezisinin öğrenciler açısından faydalı olacağını belirterek, “Üniversite tanıtım fuarına katılmak amacıyla Karaman’a geldik fakat fuar ziyaretimizin ardından öğrencilerimizin Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini de görmelerini istedik. Karaman’a yakın sayılabilecek bir ilçeden geliyoruz ve öğrencilerimizin üniversite havasını koklamalarını, üniversiteyi gezip eğitim olanaklarını ve fiziki imkânlarını görmelerinin kendileri için faydalı olacağını düşündük. Umarım düşündüğümüz gibi yararlı bir eğitim gezisi olmuştur. Bu geziyi düzenlememizde bize yardımcı olan bütün üniversite personeline teşekkür ediyorum.” dedi.