Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde Fidan Dikim Şenliği yapıldı

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 16      31.03.2009

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Genç Tema ve Öğrenci Toplulukları işbirliği ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi'ne “Fidan Dikimi Şenliği” yapıldı.

31 Mart Salı günü saat:11:00'de KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin önünden dikim alanına yürüyerek gidildi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri GÖKMEN’in beraberinde idari ve akademik personel ile birlikte kalabalık bir öğrenci topluluğu da fidan dikimine katıldı.

Fidan dikimi etkinliğinde 210 fidan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi’nde toprakla buluştu. Coşkulu ve neşeli bahar havasının katkısı ile eğlenceli geçen fidan dikim şenliğine, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Karataş, Genel Sekreter Ahmet Tüfekçi, TEMA Karaman temsilcisi Dr. Levent Küçükalpelli, Çevre ve Orman İl Müdürü Ahmet Duran, üniversite idari ve akademik personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. KMÜ Öğrenci Konseyi, Dil ve Tarih Topluluğu, Galatasaray Ultraslan Üniversite Topluluğu, 1907 UNİFEB, Genç Kalemler Topluluğu, Tiyatro Topluluğu, İdealist Gençler Topluluğu, Akademik Gençlik Topluluğu, Yönetim ve Girişimcilik Topluluğu, Gıda Topluluğu, Bilişim Topluluğu, Müzik Topluluğunun katılımı ile fidanlar ekildi.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen bir konuşma yaparak ağaç dikiminin doğa üzerindeki etkilerine ve önemine dikkat çekti. Üniversite sahası içerisinde ağaçlandırma çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, dikilen fidanların sadece dikilmekle kalmayacağını, fidanların bakımının yapılmasında hassasiyet gösterileceğini ifade etti.

TEMA İl Başkanı Levent Küçükalpelli tüm katılımcılara teşekkür ederek, ağaç dikilmesinin önemli olduğunu, toplumda bu duyarlılığı sağlamak için yapılan tüm etkinlikleri takdir ettiklerini belirtti. Çevre ve Orman İl Müdürü Ahmet Duran etkinliğe katılanlara fidan dikiminde dikkat edilmesi gereken konuları anlatarak katılımcılara yardımcı oldu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ailesinin diktiği fidanların KMÜ Yunus Emre Yerleşkesi’ne yapacağı yeşil katkının mutluluğu ile Fidan Dikimi Şenliği sonlandırıldı.

Tüm resimleri görmek için tıklayınız