KMÜ REKTÖRÜ AKGÜL’ÜN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Malazgirt Zaferinin 946’ıncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alparslan’ın Malazgirt ovasında kazandığı büyük zafer, Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir. Bu kutlu zafer, Anadolu topraklarına adım atarak milletçe varlığımızı güçlendirmemizin ve burada dünyaya örnek teşkil edecek devlet ve toplum yapısı inşa etmemizin başlangıcıdır.

Halen sahip olduğumuz yurdumuzu ve bu topraklar üzerinde yüzyıllardır yaşattığımız milli ve manevi değerlerimizi sonsuza dek korumak hepimizin vatanımıza ve ecdadımıza karşı borcudur. Milletçe iç ve dış tehditlere karşı bin yıl önce olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele vermeye hazır olduğumuzu 15 Temmuz günü bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Anadolu, nasıl ki bin yıl önce her zorluğa göğüs geren, mücadeleci, vatansever ve azimli insanların yurdu olmuşsa bugün de halen aynı insanların yurdudur ve ebediyen de öyle kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta milletimize Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan ve kahraman ordusu olmak üzere yüzyıllardır bu topraklar için canını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin Malazgirt Zaferini kutluyorum.”