REKTÖR AKGÜL’ÜN 10 KASIM MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.

Onun hatırasına sahip çıkmak demek en başta milli mücadele ruhuna sahip çıkmak, milleti ve devletinin bekası için tüm imkanlarıyla seferber olmak demektir; zorluklar karşısında hiçbir zaman yılmamak, milletine sonuna kadar inanmak ve güvenmek demektir.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının aziz hatıralarını layıkıyla yaşatarak milli birlik ve beraberliğimize, bölünmez bütünlüğümüze, milletçe bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımlarımıza ve güçlü Türkiye hayalimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve üniversitem adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle yad ediyorum."