KMÜ İLE ÖZEL KARAMAN HASTANESİ PROTOKOL İMZALADI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Özel Karaman Hastanesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Makamında KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Özel Karaman Hastanesi Yetkilisi Dr. Mehmet Polat tarafından imzalanan protokol kapsamında üniversite çalışanları ve birinci dereceden yakınları, üniversite öğrencileri ile üniversitede yüklenici firma personeli hastane hizmetlerinden indirimli olarak yararlanacaklar.

Üniversite çalışanlarını, üyelerini ve birinci derecede yakınlarını (anne, baba, eş, çocuklar, eşin annesi, eşin babası ve çocuğunun eşi) kapsayan protokol, hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkan sorunlar ile ayakta veya yatarak teşhis ve tedaviler için gerekli her türlü tıbbi müdahalenin yapılmasını içeriyor.

Üniversite öğrencilerinin ve personelinin hastane hizmetlerinden yararlanabilmeleri için kendilerini tanıtan kimlik kartı ile hastaneye başvurmaları yeterli olacak.

İmza töreninin ardından konuşan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, “Sağlık sektörü her bireyin ihtiyaç duyacağı, yolunun düşeceği bir sektör. Protokol sayesinde gerek personelimizin gerekse öğrencilerimizin sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını daha kolay ve ekonomik bir şekilde çözümlemelerini umut ediyorum.” dedi.