REKTÖR AKGÜL’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Varoluşundan bu yana uğruna büyük bedeller ödenerek bir vatan haline getirilen bu topraklar, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadelenin eseridir. Tarih boyunca bağımsızlığı uğruna şehit ve gazi olmayı bir onur kaynağı olarak benimseyen milletimiz her şartta ülkesine, bağımsızlığına ve milli egemenliğine sahip çıkmayı bilmiştir.

Millet olarak bu toprakları bizlere vatan kılan ve bugünlere getiren şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasını geleceğe layıkıyla aktaracak, aynı bilinç ve duyarlılıkla emanetlerimizi korumaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkenin her taşında, her toprağında kanı olan her bir şehidimize ve isimleri bilinmeyen tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, her bir kahraman gazimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”