KMÜ’DE BANKACI HAKAN ERGENÇ GENÇLERLE BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen söyleşi dizisine bir yenisi eklendi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen söyleşi programının konuğu Türkiye İş Bankası Karaman Şube Müdürü Hakan Ergenç oldu.

“Türkiye İş Bankası; 24 Ağustos 1924 tarihinde kurulan ilk milli bankadır”

Türkiye İş Bankası ve bankacılık mesleği hakkında açıklamalarda bulunan Şube Müdürü Ergenç şunları söyledi: “Türkiye İş Bankası; 24 Ağustos 1924 tarihinde kurulan ilk milli bankadır. Şuan bin 356 şubesi, 25 bin 200 çalışanı, 6 bin 500 Atm’si bulunmaktadır. Dünyada ilk 100'e girmiştir ve dünya çapında üç ayrı bankası vardır. İç dinamikleri ile, biriktirerek tasarrufla büyümüş vizyoner ve lider bir kuruluştur. Bütün ilkleri içerisinde barındıran; yurt dışında ilk şube açan, ilk elektronik sisteme geçen, ilk interaktif bankacılığı başlatan ve ilk bankamatiği konuşlandıran Türkiye İş Bankasıdır. Bunların yanı sıra arkeolojik kazılara destek veren, her ilde ormanı olan, 25 bin okuldaki satranç oyununa sponsor olan, iki müzesi ve eğitim okulu olan tek bankadır.”

“Dijital bankacılığın temeli bankamatikler”

Şube Müdürü Ergenç, bankamatiklerin dijital bankacılığın temeli olduğunu belirterek, “Bankamatiklerin ilk kuruluş amacı ödeme yapabilmektir. 6 bin 500 Atm demek 6 bin 500 şube ve bir o kadar noktadan hizmet verebilmek demektir. Dünyada artık teknoloji hız ve doğru işlem yapmak için kullanılıyor. Dijital ve interaktif bankacılığın maliyet azaltma, müşteri sayısını artırma, ürün ve hizmet çeşitliliğini artırma, müşteri sadakatini sağlama gibi pek çok faydası mevcut. Ayrıca son bir yıldır yapay zeka ile müşterilerimizin işlemlerini analiz edip onlara uygun kampanyalar oluşturuyoruz.” dedi.

“Ne olursanız olun en iyisi olun”

Şube Müdürü Ergenç, konuşmasının son bölümünde, “Bankacılık sektöründe olabilmek için mücadele etmelisiniz. Almış olduğunuz eğitim sizler için sadece bir kapı, o kapıyı açıp girmek sizin elinizde. Ne olursanız olun en iyisi olun. Amacınız sadece para kazanmak olmasın. İş tercihi yaparken önce kuruma, sonra kurumdaki yükselme trendine ve yükselen kişilerin yerine bakın.” diyerek gençlere tavsiyelerde bulundu.

Söyleşi katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.