KMÜ’DEN TANITIM ATAĞI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) liselerde eğitim gören üniversite adaylarıyla buluşmaya devam ediyor. Son bir ay içerisinde Karaman’ın yanı sıra ulusal çapta üç farklı ilde üniversite tanıtım fuarına katılan KMÜ, binlerce lise öğrencisi ile bir araya geldi.

KMÜ, son olarak Konya’da Eket Fuarcılık tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı’na katıldı. Fuarda, Konya’ya yakın mesafede yer alması ve devlet üniversitesi olması gibi avantajları ile ön plana çıkan KMÜ, yerli ve yabancı öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği üniversitelerin başında geldi.

Konya Dedeman Otel’de düzenlenen ve iki gün süren fuarda vakıf ve devlet üniversitelerinden oluşan 30’u aşkın yükseköğretim kurumu temsil edildi.  Konya ve Karaman’da faaliyet gösteren çok sayıda lisenin ziyaret ettiği fuarda öğrenciler rehber öğretmenleri eşliğinde üniversite stantlarını gezerek üniversite temsilcilerinden bilgi aldılar.

Konya’da düzenlenen fuarda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi personelleri Ayşegül Yıkılmaz ve Murat Beyaz ile Personel Öğrenci Kübra Ekinci ve Recep Furkan Çelik temsil etti.