ERMENEK’TE FAİR PLAY VE OLİMPİZM SÖYLEŞİSİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Topluluğu tarafından ‘İyiye, Doğruya, Güzele’ konulu fair play söyleşisi gerçekleştirildi.

Ermenek Ahmet Keleşoğlu Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşide konuşmacı olarak yer alan KMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin, ‘Fair Play ve Etik Değerler’ ile ilgili bilgiler paylaşarak, sporda fair play ve etik değerlerin önemi, fair play ruhu ve etik değerlerin sporun gelişim süreçleri içinde kullanımı, fair play ve olimpizm ruhunun önemli kavramlarının kullanımı ile ilgili anlatımlarda bulundu.

Doç. Dr. Murat Tekin, fair play’in insan ruhu için önemli bir etken olduğunu belirterek, “Spor, bedensel ve ruhsal kabiliyetleri geliştirmede önemli bir rol üstlenir. Fair play ve olimpizm düşüncesi bir yaşam felsefesidir. Fair play yalnızca sporda değil hayatın her aşamasında karşımıza çıkmaktadır.” dedi.

Doç. Dr. Murat Tekin’in söyleşisinin ardından ‘Geçmişten Günümüze Olimpiyat Bayrakları’ konulu serginin açılışı yapıldı.

Serginin devamında ise KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden Mustafa Göksel, Muhammet Ünal, Selahattin Akbaş ve Berk Elgin isimli milli sporcular ile söyleşiye geçildi. Soruların cevaplandırılması ve toplu fotoğraf çekilmesi ile birlikte söyleşi sona erdi.

Doç. Dr. Murat Tekin söyleşi sonunda başta KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Ermenek Kaymakamı, Ermenek Belediye Başkanı ve  Ermenek Milli Eğitim Müdürü olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve öğrencilere teşekkür etti.