ŞAMPİYON ŞEF ADAYLARI REKTÖR AKGÜL’Ü ZİYARET ETTİ

Karamaoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencilerinden Mahmut Atik ve Şuayib Ortaç altın ve gümüş madalya ile döndükleri yarışmanın ardından Rektör Akgül’ü ziyaret ettiler.

22 ülkeden 250 yarışmacının katılımı ve 60 kişilik jürinin gözetiminde gerçekleştirilen 1. Uluslararası İnegöl Köfte ve Aşçılar Yarışmasına katılan KMÜ’lü Mahmut Atik, tatlı kategorisinde altın madalya kazanırken Şuayib Ortaç ise et yemeği kategorisinde gümüş madalya almaya hak kazandı.

Televizyon programı sunucusu ve ünlü şef Rüzgâr Bülbül’ün sunuculuğunu yaptığı yarışmada farklı bölgelerden gelen yarışmacılar hünerlerini sergilerken yarışma, ünlü şeflerden şovlar ve workshoplar eşliğinde hem eğitici hem eğlenceli bir şekilde gerçekleştirildi. Ulusal ve uluslararası platformda kariyer yapmış usta şeflerin jüri üyeliği yaptığı yarışmanın jüri başkanlığını ise ünlü Şef Seyfi Erşahin üstlendi.

Yarışmadan iki ayrı derece elde ederek Karaman’a dönen öğrencileri makamında kabul eden Rektör Akgül, kendilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Rektör Akgül, önemli organizasyonlarda yer alarak hünerlerini sergileyen ve KMÜ Aşçılık programındaki eğitim-öğretim ve uygulama standartlarını madalyalarla taçlandıran bütün öğrencilere ve onları yetiştiren akademisyenlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Başarı belgesi ve hediye takdiminin ardından ziyaret sona erdi.