KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI KADİR SULAK’TAN BAŞARI VE BİLİNÇALTI SEMİNERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından “Başarı ve Bilinçaltı” konulu eğitim semineri düzenlendi. Kişisel Gelişim Uzmanı Kadir Sulak’ın verdiği eğitime üniversite personelinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen eğitimde öğrencilerin üniversite yaşantısı, konuşma şekilleri ve günlük hayatta kullandığı üsluplar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Sulak, öğrencilere kitap okuma alışkanlıkları konusunda uyarılarda bulunarak ayda en az dört kitap okunması gerektiğini söyledi.

Öğrencileri sürekli olarak sahneye davet eden ve onlarla etkili bir iletişim kuran Sulak, belirli konuları anlatmalarını istediği öğrencilerin kelime hazineleri ile ilgili testler yaptı. Özgeçmiş hazırlama teknikleri hakkında da bilgi veren Sulak, ”Buraya gelerek hepiniz kendiniz için farkındalık yarattınız. Bu etkinliğin sizlere faydalı olacağını ve bir şeyler katacağını düşünüyorum.” dedi.

Öğrencilere hipnoz ve meditasyon gibi farklı teknikleri anlatarak uygulamalarda bulunan Sulak daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Eğitim semineri, plaket takdiminin ardından sona erdi.