REKTÖR NAMIK AK, 'TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK KENT GÜVENLİK DANIŞMA KURULU' TOPLANTISINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında gerçekleştirilen 'Toplum Destekli Polislik Kent Güvenlik Danışma Kurulu' toplantısına katıldı.

Karaman il merkezi ve kasaba muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya ve kurum müdürleri de yer aldı.

Toplantıda ilk olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ilimizde yaşanabilecek olası doğal afetlere karşı bilgilendirme yapıldı ve bu tür doğal afetlere karşı kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşlarımıza düşen sorumluluklar anlatıldı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sel ve taşkınların önlenmesine yönelik il genelinde yapılan çalışmaların yer aldığı Karaman Taşkın Koruma faaliyetlerine ilişkin sunumun ardından toplantı Valilik İdare ve Denetim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğünün sunumlarıyla devam etti.

Kovid-19 salgını ile mücadele ve aşılama çalışmalarının da ele alındığı toplantıda, mahalle muhtarlarına bilgilendirmelerde bulunularak son dönemde yaşanan vaka sayısındaki artışın nedenleri ve salgınla mücadele noktasında alınması gereken tedbirler ve aşılama çalışmaları hakkında sunumlar yapıldı.

Okulların açılmasıyla birlikte il genelinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde devam etmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan önlem ve tedbirlerin yanı sıra kurum olarak yaşanan sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Toplantı, sorulan soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi.