REKTÖR NAMIK AK'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tarih boyunca her milletin onuruna ve yaşamına saygı duyan, adil yönetim anlayışıyla dünyaya barış, huzur ve güven getiren aziz milletimiz, kendi egemenliğine, birliğine, bütünlüğüne, maddi ve manevi değerlerine kast edenlere karşı da amansız bir mücadele vermiştir.

Milletimizin ortaya koyduğu cesur mücadele, tüm milletlere örnek olmuş; tarihin sayfaları bu arif, asil, aziz, necip ve kahraman milletin sergilediği şanlı destanlarla dolup taşmıştır. Kuşkusuz şerefli bir yaşamın bedeli düşmanlara karşı her daim tetikte olmak, ordu-millet birlikteliğini diri tutmak, olağanüstü mücadele durumlarında devletinin yanında yer almak ve varını yoğunu kutsal davası uğruna seferber etmektir.

Milletimiz dünyada kan, gözyaşı ve onursuz yaşamın olmadığı bir cihan devleti kurma ülküsünü İslamiyet’in tüm kötülüklere karşı kendi içinde ve dışında cihat etme düsturu ile, şehitlik makamı ve gazilik mertebesine ulaşma arzusuyla birleştirmiş ve bu değerler uğruna benzersiz bir kahramanlıkla adını insanlık tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Aziz milletimizin çağlar boyu koruduğu bu kahramanlık ruhu, milletimize 1071’de Anadolu’nun kapılarını açarken 1453’te İstanbul’u Türk-İslam yurdu yapmış, 1915’te ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiş, 1923’te Cumhuriyet’i kurmuş, 1974’te Kıbrıs’ın işgaline engel olmuş, 15 Temmuz 2016’da hainlere geçit vermemiştir.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha vatanı, bayrağı ve tüm kutsalları uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehitlerimize, kahraman gazilerimize ve onları tüm varlığıyla destekleyen milletimizin aziz fertlerine Allah’tan rahmet diliyor; halen hayatta olan gazilerimize de hürmet ve şükranlarımı sunarak aziz Türk milletinin sonsuza dek muzaffer olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”