REKTÖR NAMIK AK, GAZİLER GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Namık Ak, 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programına katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen kutlama programına Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Yardımcıları İsmail Hakkı Çınarsoy ve Mehmet Özmen, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Behiç Baş, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla devam etti. Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şube Başkanı Behiç Baş günün anlam ve önemine istinaden bir konuşma yaptı.

Cumhuriyet Parkı'nda düzenlenen programın ardından il protokolü Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ettiler. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ardından okunan dualarla şehit ve gazilerimizi anan il protokolü daha sonra dernek mensubu gazilerle bir süre sohbet etti.

19 Eylül Gaziler günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen program, gaziler onuruna verilen yemeğin ardından sona erdi.