REKTÖR NAMIK AK’IN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 1 Ekim Yaşlılar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Namık Ak yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yaşlılık insan hayatının kaçınılmaz bir dönemidir. İnsan dünyaya gelince er ya da geç, vakti geldiğinde dar-ül bekaya göç edecektir. Hepimiz için asıl mühim olan; yaşadığımız hayatı en güzel şekilde değerlendirmek, insanlık adına faydalı ve hayırlı işler yapabilmektir.

Yaşlılık bir acziyet hali değil bilakis insan hayatının olgunluk dönemidir. Geçmişi günümüze taşıyan yaşlılarımız, bugünle gelecek arasında kurulan köprünün yapı taşlarını oluşturarak, toplumsal, kültürel ve ahlaki değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlamaktadır.

Sevgi, saygı ve hürmetlerimizle, yaşamları boyunca çalışan, üreten, topluma ve insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunan yaşlılarımızın, sorunlarına çözüm getirmek ve ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmak hepimizin asli görevidir. Ne mutlu bize ki millet olarak yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, aksine onlara özenle, saygıyla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz.

Bu hissiyatla ve fikriyatla, tüm değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü en kalbi duygularla kutluyor, kendilerine sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum”