KMÜ’DE İNTİBAK (ORYANTASYON) EĞİTİMİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından Tanışma ve İntibak (Oryantasyon) toplantısı düzenlendi.

2021-2022 yılı eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla fakülte öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen eğitime Rektör Prof. Dr. Namık Ak, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Toplantı da ilk olarak İslami İlimler Fakültesi Arş. Gör. Ebubekir Alan ders intibakları konusunda öğrencilere önemli bilgiler aktardı.

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akgül ise ders içerikleri, koronavirüs konusunda alınan tedbirler ve uyulması gereken hususlar, üniversitenin sunduğu imkanlar konusunda öğrencilere açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "Bizim en büyük temennimiz eğitim-öğretim süresince üniversitemizde alacağınız her konuda azami derecede istifade ederek donanımlı bir şekilde mezun olmanız. Biz size elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız."

"Üniversitenin süsü siz öğrencilersiniz"

Rektör Prof. Dr. Namık Ak, öğrencilere koronavirüs (Covid-19) konusunda dikkat edilmesi gereken tüm tedbirlere uymalarını hatırlatarak, "Üniversitenin süsü siz öğrencilersiniz. Sizler arif, asil, aziz, necip ve  kahraman Türk milletinin yüksek ümitlerle bel bağladığı alim ve alimelerisiniz. Sizler gelecek neslin mürebbi (terbiye edici), mürşide (irşad edici) ve hamurkarlarısınız. Sizlere hayırlısı ile buradan mezun olmayı ve öğrendiklerinizi de en güzel şekilde aktarmanızı temenni ediyorum." dedi.

Toplantı öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.