KMÜ'DE SAMİDA (ÜÇ KIZ KARDEŞ) MÜZİK GRUBU RÜZGARI ESTİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Atatürkçü Düşünce Öğrenci Topluluğu ve  Sosyal Demokrat Öğrenci Topluluğu tarafından konser düzenlendi.

KMÜ Amfi Tiyatro da düzenlenen konsere Rektör Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin, üniversite yöneticileri ve personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Konser öncesi konuşan Rektör Namık Ak, "Üniversitemizin akademik ve fiziki gelişiminin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerle de üniversitemizin gelişimine katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Henüz kısa bir süre önce memleketlerinden ve ailelerinden ayrılarak üniversitemize ve Karamanımıza gelen öğrencilerimiz için bir moral kaynağı olacak olan bu konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum.

Üniversitemizin öğrencilerimiz açısından sahiplenilmesi, ailelerinden uzak kaldıkları süreçte kendilerini aile sıcaklığında hissetmeleri ayrıca Karamanlı vatandaşlarımızın da Karaman'ın bir değeri olan üniversitemizle bütünleşmeleri açısından düzenlenen bu tip etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum."

Açılış konuşmasının ardından sahne alan Samida Müzik Grubu öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı. Konser sonrası Rektör Prof. Dr. Namık Ak, Samida Müzik Grubu üyelerine hediye takdiminde bulunarak bir süre sohbet etti.