KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN BASIN BAYRAMINI KUTLADI

 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 145    23.07.2012


Basında sansürün kaldırılmasının 104. yılı olan 24 Temmuz 2012 Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen bir kutlama mesajı yayınladı.

Rektör Gökmen, yayınladığı mesajında demokratik ve şeffaf bir toplum yaşamı için, bilinçli ve tarafsız basının olmasının önemini vurguladı.

Karaman basınının yerel ve bölgesel haberlerin aktarılmasında başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, şu açıklamaları yaptı:

"Toplumumuzun sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara farklı açılardan bakabilmesi için basın temsilcilerimizin tarafsız ifade hürriyetinin olması şarttır. Her türlü fikrin özgürce tartışılması ve basın temsilcilerimizin her durumu kamuoyuna tarafsız aktarması konusunda önemli ilerlemeler olmuştur.

Basın temsilcileri mesleklerinin gereğini yerine getirmek için fedakârca görev yapmaktadırlar. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı gibi temel prensipler konusunda duyarlı çok sayıda basın temsilcimizin bulunması, bölgemiz ve ülkemiz adına sevindiricidir.

Basın temsilcilerimizin evrensel etik değerler kapsamında çalışmalarına devam edeceklerine inanıyor, değerli basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum."