PROF. DR MEHMET EMİN TUGAY’DAN KMÜ’YE KİTAP BAĞIŞI

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 162   21.09.2012
 
 
Tarım sektöründe önemli hizmetlerde bulunan Ermenekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Tugay, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) kütüphanesine 220 kitap bağışında bulundu. 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in de hocası olan Prof. Dr. Mehmet Emin Tugay, bireysel kütüphanesinde özenle koruduğu kitap ve sözlüklerin üniversite kütüphanesi aracılığı ile çok sayıda öğrenciye yarar sağlayacağına inandığını belirtti.
Prof. Dr. Tugay’ın üniversiteye armağan ettiği kitaplar arasında fen bilimlerine ilişkin araştırmalar, tarım ve hayvancılık alanında yapılan araştırmalar, bibliyografya ve ansiklopediler, Almanca gramer kitapları, sözlükler ve sosyal içerikli süreli yayınların yanı sıra güncel konularda hazırlanan kitaplar da yer alıyor.
Kendisi gibi önemli hizmetlerde bulunan çok sayıda bilim insanı yetiştiren Prof. Dr Mehmet Emin Tugay, 2009 yılında öğrencisi Prof. Dr. Sabri Gökmen’i de makamında ziyaret etmiş, bilimsel alanda ve üniversitenin tüm eğitim hizmetlerinde destek vereceğini açıklamıştı.