REKTÖR GÖKMEN ÖĞRENCİLERLE YEMEK SIRASINA GİRDİ

 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 175    09.10.2012 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde yemekhane, kafeterya, alış-veriş ve dinlenme mekânlarını içinde barındıran Sosyal Kompleks’in yemekhane bölümü hizmete açıldı. 

Akademik ve idari personel ile öğrencilerin aynı ortamı paylaştığı yemekhanede KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen de yemek sırasına girdi. Yemeğini alarak öğrencilerin yanına oturan Rektör Gökmen kendileriyle sohbet etti. 

Rektör Gökmen ile aynı masada yemek yiyen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 1. Sınıf öğrencilerinden Mehmet Emin Şahan “ Bir öğrenci ile rektörün aynı masada yemek yemesi onur verici, bu yakınlığı için Rektörümüze çok teşekkür ederiz.”  diye konuşurken Mehmet İleri “ KMÜ’ nün diğer üniversitelerden farkı bu. Biz hocalarımızla ve hatta Rektörümüzle aynı masada yemek yiyoruz. Samimi bir uygulama. “ dedi. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi 2. Sınıf öğrencilerinden Sadet Cona “ Birçok üniversitede öğrenciler araştırma görevlileriyle bile yemek yiyemezken bizim Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde rektörümüzle karşılıklı yemek yiyebilmemiz çok güzel ve olumlu.” dedi. Salih Altın ise “ Rektörümüz masamıza gelince çok şaşırdım.Öğrenciler ile hocaların aynı yemekhaneyi kullanmasını çok olumlu buluyorum.” diye konuştu. 

Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen’i aralarında yemek yerken gören bazı öğrenciler, yanına gelerek saat 12.00-12.15 arasında yoğunlaşan kuyruklardan dert yandı. Rektör Gökmen ise çözümsüz sorun olamayacağına dikkati çekerek, öğrencilere çözüm önerisi geliştirmelerini teklif etti ve bu konuda yapabileceklerini kendilerinden dinledi. 

Yemek almak için sıra bekleyen Rektör Gökmen yemeğin ardından tepsisini yine kendisi taşıdı.