KMÜ, BİYOMÜHENDİSLİK VE ARKEOLOJİ BÖLÜMLERİNE ÖĞRENCİ ALACAK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi bünyesindeki Biyomühendislik programı ile Edebiyat Fakültesi bünyesindeki Arkeoloji programına 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci alınmaya başlanacak.

 

Yükseköğretim Kurulunun 28 Mart 2013 tarihli toplantısında alınan kararla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin Biyomühendislik ve Arkeoloji programlarına 40’ar öğrenci alınması onaylandı. Karara göre öğrenciler her iki programda da isteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyabilecek.

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin emin adımlarla ilerlemesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, “Üniversitemizin akademik standartlarını yükseltmek ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda programlar açmak için gayret gösteriyoruz. Üniversitemizde öğrenim görecek olan öğrencilerin, üst düzeyde bir eğitim-öğretim sürecinden geçerek toplumsal hayata ve ülke ekonomisine artı değer katması temel hedefimizdir.” şeklinde konuştu. Rektör Gökmen, yeni öğrenci alacak programların Üniversiteye ve Karaman’a hayırlı olmasını diledi.