KMÜSEM’DEN İŞARET DİLİ KURSU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin (KMÜSEM) düzenlediği İşaret Dili Kursu 1 Kasım’da başlayacak.

İşitme engelli kişilerin birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dil olan işaret dili, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında ve hastanelerde işaret dili bilen elemanların çalıştırılma zorunluluğu nedeniyle fazlasıyla ilgi gören bir eğitim programı özelliği gösteriyor.

İşaret dili ile ilgilenen, bu tekniği öğrenmek isteyen herkesin başvurabileceği kurs, 1 Kasım ile 24 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. Üniversitenin Kamil Özdağ Fen Fakültesinde hafta içi grubuna 15.00-20.30, hafta sonu grubuna 10.00-15.00 saatleri arasında verilecek eğitimin ücreti 40 TL.

İşitme Engelliler Eğitmeni Arzu Hazar tarafından verilecek işaret dili eğitiminin konuları ise şunlar: İşaret Dili Genel Özellikleri, İşaret ve Beden Dili İlişkisi, İletişim ve Günlük Konuşma Dili, Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma, İşaret Diliyle Çevirmenlik.