HAKKIMIZDA

 

Hakkımızda

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, üniversitemiz hakkında kamuoyunu bilgilendirmek ve üniversitemizi tanıtmak, paydaşlarımız ve hedef kitlemiz tarafından kurumsal kimliğimizin doğru ve olumlu algılanması yolunda çalışmalar yapmak amacıyla görev yapmaktadır.

 

Faaliyetlerimiz

 

Haber

Üniversitemiz mensuplarınca gerçekleştirilen bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler,  başarılar ve gelişmeler birimimizce takip edilerek habere dönüştürülmektedir. Yapılan haberler üniversitemiz web sayfasında ve sosyal medyamızda yayınlanmakta, yerel ve ulusal basın kuruluşlarına elektronik posta yoluyla gönderilmektedir.

 

Halkla ilişkiler

Üniversitemiz hakkında kamuoyunda oluşan kanaatleri tespit etmek ve kurumumuzu hedef kitlemize en doğru şekilde tanıtmak amacıyla herhangi bir medya organında üniversitemiz hakkında çıkan haberler, yorumlar ve köşe yazıları takip edilmekte, üniversitemizle ilgili birimimizden talep edilen her türlü doküman, tanıtıcı yayın ve tanıtım malzemesi istekleri yerine getirilmekte, yükseköğretim fuarları ve tanıtım günlerine kurumumuz adına katılım sağlanmakta, ilimizdeki ortaöğretim kurumları ziyaret edilerek kurumsal tanıtımımız gerçekleştirilmekte ve üniversitemizi ziyaret eden öğrenci, veli ve misafirlere eşlik edilerek kurumumuzun birebir tanıtımı yapılmakta, kurum içi ya da kurum dışındaki hedef kitlemize yönelik organizasyonlar düzenlenmektedir.   

 

Fotoğraf

Kurumumuzun görsel arşivini oluşturmak ve üniversitemizin tanıtımını yapmak amacıyla yerleşkemiz, binalarımız, çalışanlarımız, yöneticilerimiz ve öğrencilerimiz ile düzenlenen etkinliklerimizin fotoğrafları çekilmekte, bu fotoğraflar düzenlenerek kurum arşivimizde saklanmaktadır. Fotoğraflar ihtiyaç duyulduğunda yayın ve dokümanlarımızda, haberlerimizde ve görsel çalışmalarımızda kullanılmakta, ayrıca kurumuzdan talep eden kişi ve kurumlara ulaştırılmaktadır.

 

Grafik Tasarım

Üniversitemizin kurumsal kimliğine destek vermek amacıyla broşür, katalog, kitapçık, dergi, gazete, belgelik, dosya, bloknot, afiş, davetiye gibi tanıtım dokümanlarının grafik tasarımları yapılmakta ve baskı süreçleri takip edilmekte, kurumumuzun her türlü görsel tasarım uğraşısına teknik destek verilmektedir.