KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’İN YENİ YIL MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Rektör Gökmen, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak başta Karaman’ın ve ülkemizin bilimsel, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak için çaba gösterdiğimiz bir yılı daha geride bıraktık."


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2014 Okunma Sayısı 2237 Devamı


KMÜ’NÜN ‘KARANLIKTAN AYDINLIĞA’ PROJESİ ‘ÇIĞ’ GİBİ BÜYÜYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri “Karanlıktan Aydınlığa Küçük Bir Çığ” projesi ile ilkokullara yönelik yardım kampanyasına devam ediyor. KMÜ öğrencileri ve projenin yürütücüsü Doç. Dr. Mehmet Alagöz, Ermenek’te Tepebaşı ve Ardıçkaya ilkokulları ile Boyalık köyü anaokulunu ziyaret ederek öğrencilere kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve kitap yardımında bulundular. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2014 Okunma Sayısı 2439 Devamı


KMÜ’DE ÇEVRE KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Genç Tema Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Kömür Madenciliği ve Termik Santral’ konulu fotoğraf sergisi düzenlendi. TEMA Vakfı’nın ‘Dünyayı Kurtaran Adım’ projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf sergisini akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci ziyaret etti. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2014 Okunma Sayısı 1813 Devamı


KMÜ ÖĞRENCİSİ, II. ULUSAL GENÇLİK TARTIŞMALARINA KATILDI

Genç Sosyal Bilimciler Platformu tarafından 26-27 Aralık tarihlerinde Beykent Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen II. Ulusal Gençlik Tartışmaları'na KMÜ Öğrenci Toplulukları adına Fatih İlhan katıldı.

Sekiz farklı oturumun düzenlendiği programda “21.Yüzyılda Yerel Yönetimlerin Önemi” başlıklı oturumda KMÜ Gençlik İnisiyatifi Öğrenci Topluluğu Başkanı Fatih İlhan da söz aldı. İlhan, Kent Konseyleri ve Gençlik Meclisleri hakkında bilgi vererek bu konudaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2014 Okunma Sayısı 2383 Devamı


KMÜ SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ‘SARIKAMIŞ ORATORYOSU’ İLE YÂD ETTİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sarıkamış Harekâtının yüzüncü yılı ‘Sarıkamış Oratoryosu’ ile anıldı. KMÜ Ata Öğrenci Topluluğu ile Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğunun birlikte düzenlediği program, 30 Aralık günü Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

 


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2014 Okunma Sayısı 2998 Devamı


İLAHİYATÇI-EĞİTİMCİ KMÜ’DE KONFERANS VERDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Şems Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Siz Hiç Kurban Bayramı Kutlayan Hristiyan Gördünüz mü?’ konulu konferans düzenlendi. İlahiyatçı-Eğitimci Mustafa Kayhan’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa KMÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Şahin, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2014 Okunma Sayısı 2121 Devamı


KMÜ’DE TÜRK BÜYÜKLERİ SERGİYLE ANILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) “Türk Büyüklerimiz” konulu resim sergisi açıldı. KMÜ Ata Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ve Sağlık Kültür Ve Spor Dairesi fuaye alanında açılan sergide Mustafa Kemal Atatürk, Kazım Karabekir, Mehmet Akif Ersoy,  Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, Ebulfeyz Elçibey, Aliya İzzetbegoviç, Yusuf Akçura, Turan Yazgan, Mehmet Emin Resulzade, İsmail Gaspıralı, Galip Erdem, Hüseyin Nihal Atsız ve Osmanlı padişahlarının da yer aldığı 40’a yakın kişinin resim, fotoğraf ve sözlerine yer verildi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 30.12.2014 Okunma Sayısı 2039 Devamı


KMÜ’DE “ENTELKÖY EFEKÖY’E KARŞI” FİLMİ GÖSTERİLDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Genç Atılımcılar ve Genç Tema Öğrenci Topluluklarının ortaklaşa düzenledikleri sinema etkinliğinde “Entelköy Efeköy'e Karşı” isimli film gösterildi. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gerçekleşen film gösterimine çok sayıda öğrenci katıldı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 29.12.2014 Okunma Sayısı 1673 Devamı


KMÜ ÖĞRENCİLERİ ‘AIDS’ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu tarafından ‘AIDS’ konulu konferans düzenlendi. KMÜ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Sonay Türkmen’in sunumunu yaptığı konferansa çok sayıda öğrenci katıldı. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 29.12.2014 Okunma Sayısı 3439 Devamı


ÜNİVERSİTE’DE 2014’ÜN SON ETKİNLİKLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Aralık ayı etkinlikleri sürüyor. Aralık’ın son haftasında dört etkinlik katılımcıları bekliyor. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 26.12.2014 Okunma Sayısı 2529 DevamıGörüntülenen Sayfa 1-10 (Toplam Kayıt 335)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10- Geri · İleri»