KAZIM KARABEKİR KAYMAKAMI MEHMET USLU: “İLÇEMİZİN GELİŞMESİNDE ÜNÜVERSİTENİN ROLÜ BÜYÜKTÜR”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ)  Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu “Kariyer Günleri” kapsamında Kazım Karabekir Kaymakamı Mehmet Uslu’yu öğrencileri ile buluşturdu.Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşiye, okulun akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.Mehmet Uslu söyleşide;”Kaymakamlık mesleğine dört yıllık bir lisans eğitiminden sonra başlanır. Ancak bu meslek uzun, ince ve zorlu bir yoldur” dedi. Kaymakamlık ya da diğer kariyer meslekleri için öğrencilerin ilk hedeflerinin Dikey Geçiş Sınavı(DGS) olması gerektiğine değinen Uslu, kaymakamlık görevinin yetki ve sorumluluklarını öğrencilerle paylaştı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 28.12.2012 Okunma Sayısı 2625 Devamı


KALKINMA BAKANI CEVDET YILMAZ: “KMÜ, YENİ KURULAN ÜNİVERSİTELERİN BİRER TABELA ÜNİVERSİTESİ OLMADIKLARININ EN BÜYÜK KANITIDIR”

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Karaman milletvekilleri Lütfi Elvan ve Mevlüt Akgün, Karaman Valisi Murat Koca ile il ve üniversite protokolü de hazır bulundu. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen üniversiteyi tanıtan slayt eşliğinde Bakan Yılmaz’ı ilgilendirdi. Gökmen sunumunda KMÜ’nün özellikle Türk dili ve gıda alanında diğer üniversitelerden öne çıktığını söyleyerek, ”Ders programlarımızı hazırlarken sanayici, iş adamları ve bürokratlardan destek alıyoruz. Bu da ülkemiz için bir ilktir.” dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yaptığı Türkiye’nin en girişimci üniversiteleri sıralamasında KMÜ'nün 43. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attığını belirtti. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 27.12.2012 Okunma Sayısı 2234 Devamı


KMÜ ÖĞRENCİSİ SÜMEYYE SEZER: “HEDEFİM OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU”

Türkiye Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencisi Sümeyye Sezer en büyük hedefim “Olimpiyat şampiyonu olmak.” dedi.Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Sümeyye Sezer, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Güreş Şampiyonasında altın madalya kazandı.Gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya Üçüncülüğü de bulunan milli güreşçi Sümeyye Sezer başarılarına bir yenisini daha ekledi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 24.12.2012 Okunma Sayısı 2370 Devamı


YUNUS EMRE’DE OLMAK YA DA OLMAMAK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Dil ve Tarih Topluluğu ile Sosyoloji Topluluğu tarafından düzenlenen “Yunus Emre’de Olmak Ya da Olmamak” başlıklı konferansa Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aliye Çınar konuk oldu. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Karamanoğlu Mehmetbey Salonu’nda 20 Aralık Çarşamba saat 15.00’te gerçekleşen konferansa çok sayıda öğrenci ve akademik personel katıldı.Doç. Dr. Aliye Çınar konuşmasına Yunus Emre’yi anlamak için öncelikle onun sıradan, yalın yaşamının iyi kavranması gerektiğini söyleyerek başladı. Çınar, Yunus Emre’nin gündelik yaşamındaki sıradanlığın ona ayrıcalık kattığını söyledi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 21.12.2012 Okunma Sayısı 2524 Devamı


REKTÖR GÖKMEN: “ÖNEMLİ OLAN BAŞARIDAN ÇOK, GÖSTERİLEN AZİMDİR”

11-15 Aralık 2012 tarihleri arasında Eskişehir'de gerçekleştirilen Üniversiteler Hentbol Şampiyonası 2. Lig müsabakalarının şampiyonu olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ)  Bayan Hentbol Takımı Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen’i makamında ziyaret etti.Hentbol Takımına KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selahattin  Akpınar ve takımını çalıştıran Yrd. Doç. Dr. Murat Tekin eşlik etti.KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen öğrencilere başarılarından dolayı teşekkür ederek, “Benim için daha önemli olan başarınızdan çok, gösterdiğiniz azimdir. Başarıya inandığınız ve bunun için çaba sarf ettiğiniz için ayrıca tebrik ediyorum.” dedi. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 21.12.2012 Okunma Sayısı 2391 Devamı


KMÜ PERSONELİ VE ÖĞRENCİLERİNE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Acil Müdahale Sağlık Merkezi’nin öğrencilere ve personele verdiği hizmetler takdir topluyor.Üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Acil Müdahale Sağlık Merkezi’nde psikolojik danışma ve rehberlik hizmetiyle birlikte acil durumlarda ilk müdahale ve 112 Acil Servise yönlendirme gibi sağlık hizmetleri veriliyor.Sağlık Merkezi’nde bir hemşire, bir psikolog ve iki kısmi zamanlı öğrenci görev alıyor. Haftanın beş günü saat 08.00-17.00 arasında isteyen herkes Merkez’e başvurabiliyor.  


Ekleyen :#Basin Tarih: 20.12.2012 Okunma Sayısı 3379 Devamı


FOTOĞRAF SANATÇISI NECATİ ŞENOK KMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Fotoğraf sanatçısı Necati Şenok,“Çektiğimiz fotoğraflar bizim tiyatro sahnemizdir. Başrol ve figüranları bizim bakış açımız belirler.” dedi.Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Genç Fotoğrafçılar Topluluğunun düzenlediği söyleşiye katılan fotoğraf sanatçısı Necati Şenok fotoğraf üzerine deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yunus Emre Konferans Salonu’nda 19 Aralık Çarşamba saat 14.30’da gerçekleştirilen etkinliğe üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.Temel fotoğrafçılılıkla ilgili bilgileri slayt eşliğinde katılımcılara aktaran Şenok’un satır aralarında söyledikleri dikkat çekiciydi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 20.12.2012 Okunma Sayısı 2926 Devamı


DÜNYA ŞAMPİYONU TAHA AKGÜL: “ŞAMPİYONLARIN KMÜ’DEN ÇIKMASI TESADÜF DEĞİL”

KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  öğrencisi  şampiyon güreşçimiz Taha Akgül şampiyon sporcuların Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden çıkmasının tesadüf olmadığını söyleyerek Üniversitemizin spora ve sporcuya verdiği değerden ötürü şampiyonlar buradan çıkmaktadır. dedi. Geçtiğimiz Ekim ayında Finlandiya’nın Kuortane kentinde yapılan 10. Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan KMÜ öğrencisi Taha Akgül, Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen’i makamında ziyaret etti. Akgül’e,  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selahattin Akpınar ve  araştırma görevlisi Ahmet Şahin eşlik etti. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 18.12.2012 Okunma Sayısı 2240 Devamı


KMÜ HENTBOL’DA ŞAMPİYON OLDU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ)  Bayan Hentbol Takımı, 11-15 Aralık 2012 tarihleri arasında Eskişehir'de gerçekleştirilen Üniversiteler Hentbol Şampiyonası 2. Lig müsabakalarının şampiyonu oldu.Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin yanı sıra Orta Doğu Teknik, Bartın ve Eskişehir Osmangazi Üniversiteleri şampiyonada mücadele etti.Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonada KMÜ tüm rakiplerini yendi.KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Tekin tarafından çalıştırılan bayan hentbol takımı bu sonuçlarla şampiyonluğu elde ederek, Üniversiteler Hentbol 1. Ligi'ne çıkmayı başardı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 17.12.2012 Okunma Sayısı 2614 Devamı


KMÜ ÖĞRENCİSİ 20 YILLIK TÜRKİYE REKORUNU KIRDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi Ümmühan Karaçadır büyük bir başarıya daha imza attı. İstanbul Atletizm İl Temsilciliği Salon Yarışmalarına katılan Ümmühan Karaçadır 2:10.39’luk derecesi ile yeni salon rekorunun sahibi oldu. 16 Aralık Pazar günü 800 metrede mücadele eden Ümmühan Karaçadır yarışı 2:10.39 ile tamamladı. KMÜ öğrencisi Karaçadır, 1992’den bu yana Melahat Kokalp’e ait 2:12.02’lik genç kadınlar salon Türkiye rekorunu eline geçirdi.Ümmühan Karaçadır 20 yıl aradan sonra elde ettiği bu derece ile Türkiye’nin ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin gururu oldu.


Ekleyen :#Basin Tarih: 17.12.2012 Okunma Sayısı 2701 DevamıGörüntülenen Sayfa 1-10 (Toplam Kayıt 193)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10- Geri · İleri»