REKTÖR GÖKMEN’İN YENİ YIL MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, yayımladığı yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yükseköğretim kurumu olarak ülkemize ve insanlığa hizmet etmek, toplumumuzun gelişip kalkınmasına katkı sunmak adına bir yılı daha geride bıraktık. 2014 yılının ortak değerlerimizin daha öne çıkacağı, ülke olarak çalışma ve üretme şevkimizin artarak devam edeceği, huzur ve barış içinde bir yıl olmasını diliyor, tüm Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesinin ve Karaman halkının yeni yılını kutluyorum.”


Ekleyen :#Basin Tarih: 30.12.2013 Okunma Sayısı 2358 Devamı


KMÜ DEĞİŞİM PROGRAMLARIYLA HAREKETLİ BİR YIL GEÇİRDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) 2013 yılında çok sayıda Türk ve Avrupa üniversitesiyle değişim anlaşması imzaladı.

KMÜ Erasmus Kurum Koordinatörlüğünden alınan bilgilere göre 2013 yılında KMÜ’nün Avrupa’da anlaşma yaptığı ülke sayısı 15 olurken üniversite sayısı 41’i buldu. 

KMÜ Farabi kapsamında 2013 yılında Türkiye’deki 45 üniversite ile protokol imzaladı. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 31.12.2013 Okunma Sayısı 2523 Devamı


KMÜ KARAMAN’IN ÇEVRESEL RADYOAKTİVİTE DEĞERLERİNİ ARAŞTIRDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) “Karaman İlinin Merkezinden Alınan Toprak Örneklerinde Doğal Gama Kaynaklarının İncelenmesi” başlıklı araştırma yapıldı.

KMÜ Kamil Özdağ Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkmaz ile Araş. Gör. Osman Ağar’ın yürütmüş olduğu ve KMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonunca desteklenen araştırmada Karaman ili merkezinden alınan toprak örneklerindeki çevresel radyoaktivite değerleri gözlemlendi. 

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkmaz, Japonya Fukushima Daiichi nükleer reaktöründe 11 Mart 2011’de yaşanan depremden sonra meydana gelen kazada bazı radyoaktif çekirdeklerin atmosfere salınmış olduğunu ve yaptıkları araştırmada serpinti ile bu çekirdeklerin Karaman ilimize kadar taşınıp taşınmadığının bir kanıtını aradıklarını belirtti. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 30.12.2013 Okunma Sayısı 3286 Devamı


BEBEK BEKLEYEN ÇİFTLERİN KÂBUSU: “KONJENİTAL ANOMALİ TANISI”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından yapılan araştırmada bebek bekleyen çiftlerin, doğum öncesi meydana gelebilecek fizyolojik ve morfolojik bozukluklar (konjenital anomali) nedeniyle yaşadıkları endişeler gözlemlendi.

KMÜ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Nejla Canbulat, Yrd. Doç. Dr. Meltem Demirgöz Bal ile Arş. Gör. Mehtap Çöplü tarafından yapılan ve KMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonunca desteklenen araştırmada amniyosentez (fetusun içinde yüzdüğü sıvıdan cerrahi müdahale ile bir miktar sıvı alma) sonrası, bebeğinde konjenital anomali saptanan annelerin yaşadıkları duygu ve deneyimlerin belirlenmesi amaçlandı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 30.12.2013 Okunma Sayısı 2591 Devamı


KMÜ’DE HASTANE İNFEKSİYONLARI EĞİTİM KONFERANSI DÜZENLENDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Hastane İnfeksiyonları Eğitim Konferansı düzenlendi.

KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Sürekli Eğitim Merkezi ve Karaman Devlet Hastanesi işbirliğinde düzenlenen konferans, 26-27 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi. KMÜ Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda altı oturum halinde yapılan eğitim programına çok sayıda akademisyen ve öğrencinin yanı sıra Devlet Hastanesi çalışanları katıldı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 27.12.2013 Okunma Sayısı 5834 Devamı


BESYO ÖĞRENCİLERİ KARAMAN SEVGİ EVLERİNDE KELOĞLAN’I OYNADI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri tarafından kurulan Gönül Tiyatrosu ekibi Karaman Sevgi Evlerinde oyun sergiledi.

Keloğlan adlı tiyatro gösterisini gerçekleştiren Gönül Tiyatrosu, Sevgi Evleri sakinlerine eğlenceli dakikalar yaşattı. Tiyatro gösterisinin ardından palyaço olan BESYO öğrencileri çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 


Ekleyen :#Basin Tarih: 27.12.2013 Okunma Sayısı 1930 Devamı


KMÜ’DE SPOR BİLİMLERİ GÜNLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri Spor Bilimine Giriş dersi kapsamında poster sunumu yaptılar.

Spor Bilimleri Günleri adı altında yapılan sunumlarda Spor ve Bilim, Spor Felsefesi, Spor Pedagojisi, Spor Psikolojisi, Spor Sosyolojisi, Yaşam Boyu Spor, Rekreasyon, Spor Yönetimi ve Organizasyonu, Özel Spor Kuruluşları, Türkiyede Modern Sporun Doğuşu, Cumhuriyet Döneminde Spor, Osmanlıda Güreş, Osmanlıda Binicilik, Osmanıda Avcılık, Ok Atıcılığı, Cirit Oyunu, Atlı Türk Sporları, Cündilik, Selçuklularda Spor, Ortaçağ İslam Devletlerinde Spor, Modern Olimpiyat Oyunları, Antik Olimpiyat Oyunları konularında posterler sergilendi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 27.12.2013 Okunma Sayısı 2151 Devamı


KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN KUŞ YUVASI PROJESİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri kuşlara yuva yaptı. KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda (BESYO) verilen Topluma Hizmet Uygulamaları ve Rekreasyon dersi kapsamında öğrenciler kuş yuvası yaptılar. 


Ekleyen :#Basin Tarih: 26.12.2013 Okunma Sayısı 2257 Devamı


KONYA REKTÖRLERİNDEN KMÜ’YE ZİYARET

Mevlana Kalkınma Ajansının 25 Aralık Çarşamba günü Demosan Otel’de düzenlenen 11. Kalkınma Kurulu Toplantısına katılmak için Karaman’a gelen rektörler Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini (KMÜ) ziyaret etti.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında ağırlayan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Konya üniversitelerinin rektörlerini Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 26.12.2013 Okunma Sayısı 2578 Devamı


KMÜ’DE İŞARET DİLİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından (KMÜ SEM) düzenlenen İşaret Dili Kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda 25 Aralık Çarşamba günü düzenlenen belge törenine KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karataş, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Metin Sezer, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hatice Yalçın, akademik ve idari personel ile kursiyerler ve yakınları katıldı.

 


Ekleyen :#Basin Tarih: 26.12.2013 Okunma Sayısı 4329 DevamıGörüntülenen Sayfa 1-10 (Toplam Kayıt 340)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10- Geri · İleri»