HİTİT ÜNİVERSİTESİ KMÜ’DE
Karamanlı olup Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Sami Kaya’nın cenazesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ailesi ile Hitit Üniversitesi ailesini bir araya getirdi. Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yrd. Prof. Dr. Osman Eğri, Genel Sekreter Süleyman Akyol ve Genel Sekreter Yrd. Erdal Kanık, törenden önce KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’i makamında ziyaret ederek, karşılıklı taziyelerini bildirdiler. Ziyaretin ardından Hitit Üniversitesi ve KMÜ personeli, Yeşil Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası törene birlikte katıldılar.

Ekleyen :#Basin Tarih: 30.12.2011 Okunma Sayısı 3111 Devamı


KMÜ BAYAN BASKETBOL TAKIMI 1. LİGE YÜKSELDİ
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bayan Basketbol takımı, Bayanlar Basketbol 2. Lig müsabakalarında başarı göstererek 1. lige yükseldi. Üniversite Sporları Federasyonun 2011-2012 öğretim yılı faaliyet programında yer alan Bayanlar Basketbol 2. Lig müsabakaları, 12-16 Aralık 2011 tarihleri arasında Ankara Bilkent Üniversitesi’nde yapıldı. KMÜ Bayan Basketbol takımı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile yaptığı maçı 86-36; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile yapılan maçı 103-50; Bilkent Üniversitesi ile yapılan maçı ise 66-43 skor ile kazandı. Takım, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yıldız ve Öğr. Gör. Sinan Dinç nezaretinde müsabakalara katıldı.

Ekleyen :#Basin Tarih: 28.12.2011 Okunma Sayısı 3197 Devamı


KMÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SEMİNERİ
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde ALMS (Akademik Öğretim Yönetim Sistemi) hakkında bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı. İİBF Karamanoğlu Mehmetbey Salonunda yapılan toplantıya, idari ve akademik personel katıldı. Toplantıda Türk Telekom Teknik Satış Yönetmeni Ali Emre Yorgancıoğlu, Advancity Bilişim Teknolojileri Şirketi Genel Müdürü Cem Atacık ve Advancity Bilişim Teknolojileri Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Ali İnal tarafından uzaktan eğitim sistemleri konusunda bilgiler verildi. Advancity Bilişim Teknolojileri Şirketi Genel Müdürü Cem Atacık, üniversitede online ders ortamı oluşturarak eğitim, toplantı ya da seminer verilmesi konusunda bilgiler verdi.

Ekleyen :#Basin Tarih: 28.12.2011 Okunma Sayısı 3703 Devamı


KMÜ’DE KAMİL ÖZDAĞ FEN FAKÜLTESİ BİLİM GÜNLERİ YAPILDI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kamil Özdağ Fen Fakültesi’nin Saray Holding sponsorluğunda düzenlediği “Bilim Günleri”ne Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. İsmail Boztosun ve Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adnan Teğmen konuşmacı olarak katıldı. Etkinlik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonu’nda 23 Aralık Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirildi. Program Kamil Özdağ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Boztosun, “Makro Evrenden Mikro Evrene: 100. Yılında Nükleer Fizik” konulu bir sunum yaptı.

Ekleyen :#Basin Tarih: 23.12.2011 Okunma Sayısı 3625 Devamı


TÜRKİYE’NİN SORUNLARINI “BAŞKANLIK VE EYALET SİSTEMİ” ÇÖZER
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Eravcı, Türkiye’nin köklü sorunlarının çözümünün “Başkanlık” ve “Eyalet Sistemi”nden geçtiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığı süresinin ve başkanlık seçimlerinin gündeme geldiği bugünlerde Prof. Dr. Mustafa Eravcı, ülkenin temel sorunlarını en iyi çözecek yönetim şeklinin, “Başkanlık” ve “Eyalet Sistemi” tarzındaki yönetim olacağını savundu. Eravcı; “Bugün dünyada Türkiye gibi coğrafi sınırları geniş, nüfusu 100 milyona yaklaşan ülkelerin büyük bir çoğunluğu, başkanlık ve eyalet sistemi ile yönetilmektedir. Aslında tarihi tecrübelerimiz de bunun doğru olacağını göstermektedir. Nitekim Osmanlı döneminde bugünkü yaşadığımız Türkiye coğrafyasında 10’a yakın eyalet bulunmakta idi” dedi.

Ekleyen :#Basin Tarih: 22.12.2011 Okunma Sayısı 2581 Devamı


KMÜ’DE İZCİLİK KONFERANSI

Türkiye İzcilik Federasyonu Konya temsilcisi Hüseyin Yaşar, “İzcilik karşılıksız sevmeyi öğrenebileceğimiz ve öğretebileceğimiz çok özel uğraşlardan bir tanesidir” dedi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Zinde İzcilik Topluluğunun davetlisi olarak Karaman’a gelen Hüseyin Yaşar, Yunus Emre Konferans Salonu’nda “İzcilik ve Toplum” konulu bir konferans verdi. 22 Aralık Perşembe günü saat 13.00’te gerçekleştirilen konferansa Türkiye İzcilik Federasyonu Karaman İl Temsilcisi Nilgün Özırmak, Karaman Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Hüseyin Yamaç, KMÜ idari ve akademik personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 23.12.2011 Okunma Sayısı 3415 Devamı


KMÜ’DE ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ
Atatürkçü Düşünce Topluluğunun düzenlediği “Atatürk Fotoğrafları” sergisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi sergi alanında açıldı. Serginin açılışını Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Esengün yaptı. Açılışa KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekçi, Atatürkçü Düşünce Derneği Karaman Şubesi Başkanı Şuayip Konukseven, Eğitimciler Derneği Karaman Şubesi Başkanı Süleyman Eryiğit, Atatürkçü Düşünce Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç Dr. Selda Başaran Alagöz ve öğrenciler katıldı. 26 Aralık Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilen sergi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi sergi alanında 29 Aralık Perşembe gününe kadar ziyaretçilerin beğenisine açık olacak.

Ekleyen :#Basin Tarih: 28.12.2011 Okunma Sayısı 2583 Devamı


KMÜ SENATOSUNDAN FRANSA’YA TEPKİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Senatosu, Fransa Parlamentosu’nun “Sözde Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmeyenlere para ve hapis cezasını öngören” kararına tepki gösterdi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Senatosu’ndan yapılan açıklamada: “Fransa parlamentosu “Sözde Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmeyenlere para ve hapis cezasını öngören” bir kararı alarak, Fransa’da düşünce özgürlüğünü yok ettiği gibi bilimsel özerkliği de dikkate almadığını ortaya koymuştur. Tarihi ve hukuki mesnedi olamayan bu siyasi kararı, KMÜ Senatosu olarak şiddetle kınıyoruz” denildi.


Ekleyen :#Basin Tarih: 23.12.2011 Okunma Sayısı 2195 Devamı


KMÜ, SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Dil ve Tarih Topluluğu, Sarıkamış’ta hayatını kaybeden askerlerin anısını yaşatmak ve yaşanan trajediyi öğrencilerle paylaşmak amacıyla “Sarıkamış” adlı belgeseli gösterime sundu. Etkinlik, KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yunus Emre Konferans Salonu’nda 22 Aralık 2011 Perşembe günü saat 15.00’de yapıldı. Sarıkamış Harekatı’nın 97. yılı anısına yapılan anlamlı gösteri, hüzün içinde izlendi. 97 yıl önce yaşanan felaketi anlatan ve 90 bin Osmanlı askerinin Sarıkamış'ta donarak şehit olmasını konu alan “Sarıkamış” belgeseli,  yönetmen Kemal Öztürk tarafından hazırlandı.


Ekleyen :#Basin Tarih: 27.12.2011 Okunma Sayısı 2147 Devamı


KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ’NDEAÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DERSLERİ 2 OCAK 2012’DE BAŞLIYOR
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde Açıköğretim Fakültesi (AÖF) dersleri, 2 Ocak 2012 Pazartesi günü başlayacak. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Karaman İl Koordinatörü Prof. Dr. Kemal Esengün, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik olarak “AÖF akademik danışmanlık dersleri”nin 2 Ocak 2012 Pazartesi günü Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki dersliklerde başlayacağını; ders programının belirlendiğini ve öğrencilerin 2 Ocak 2012 Pazartesi gününe kadar kayıt yaptırmaları gerektiğini bildirdi.

Ekleyen :#Basin Tarih: 21.12.2011 Okunma Sayısı 2718 DevamıGörüntülenen Sayfa 1-10 (Toplam Kayıt 175)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10- Geri · İleri»