KMÜ, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen geniş katılımlı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Karaman Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen programda engelli bireyler yeteneklerini sergilediler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Karaman Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Candan yaptı. Candan, hayatın her alanında engelli bireylerin yanında olmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Bu konuda toplumsal duyarlılığın artmış olması ve onların hayata dair eksikliklerinin giderilmesi bizi mutlu ediyor. Engelli kardeşlerimize imkân verildiğinde ne derece başarılı olabileceklerini biliyoruz. Sabır ve azimle onlara duyacağımız güven muhakkak başarı getirecektir. Bunun için sadece bir gün değil, hayat boyu bu duyguları hissederek özveri göstermeliyiz.” şeklinde konuştu.

Program, açılış konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi öğrencilerin hazırlamış oldukları çeşitli gösteriler sahne aldı. Programda tiyatro ve sinevizyon gösterilerinin ardından koro ve ritim dinletileri ile gerek engelli bireyler gerekse aileleri doyasıya eğlendiler.

Program, plaket takdimleri ile sona erdi.