REKTÖR AKGÜL’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyu pekçok devlet kuran, tüm fertleriyle birlikte en zor koşullarda bile varlığını korumayı başaran aziz milletimiz, 29 Ekim 1923 günü de önemli bir karar alarak yeni devletinin temelini atmıştır.

Fedakarlıklarla kurduğumuz, yaklaşık bir asırdır ortak akılla ve millî iradeye güvenerek iç ve dış tehditlere karşı sonuna kadar koruduğumuz Cumhuriyetimiz, sağlam temellerle ve mensuplarının ortaya koyduğu inanç ve dirayetle muasır medeniyet yürüyüşüne devam etmektedir.

Cumhuriyetimiz, kuşkusuz ki varlığını; uğruna gece gündüz demeden çalışan, tüm fertlerini ayrıt etmeksizin kendi kardeşi bilen, gerektiğinde canını hiçe sayan, çalışkan, yürekli, inançlı bireylere borçludur ve geçmişine sahip çıkarak geleceğini inşa etmeye çalışan vatandaşlarının omuzlarında her geçen gün daha da güçlenecektir.

Bu düşüncelerle, şahsım ve üniversitem adına Cumhuriyetimizin 95'inci yılını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı ve milleti uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."