REKTÖR NAMIK AK’TAN KMÜ MEZUNU KAYMAKAMA TEBRİK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Torul Kaymakamlığına atanan KMÜ mezunu Orhan Ayaz’ı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Makamının 2021/412 sayılı kararnamesiyle Gümüşhane'nin Torul ilçesine atanan KMÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Orhan Ayaz görevine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gerçekleştirilen atama kararı, 20 Ağustos 2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni kaymakamı telefonla arayarak kendisini kutlayan Rektör Prof. Dr. Namık Ak, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer aldığına dikkat çekerek “Üniversitemiz, kurulduğu günden bu yana 30 binin üzerinde mezun vermiştir ve mezunlarımız ülkemizin dört bir köşesinde, kamuda ya da özel sektörde bilgi ve becerileriyle, çağın koşullarına uygun donanım ve yeterlikleriyle önemli işler başarmaktadır.” dedi.

Rektör Namık Ak, Torul Kaymakamlığına atanan Ayaz’ın bu görevi layıkıyla yapacağına yürekten inandığını belirterek “Memleketimizin, siz genç idarecilerin omuzlarında daha hızlı mesafe kat ederek sizlerin enerjisi, azmi ve gayretiyle daha güzel ve müreffeh günlere kavuşacağını biliyor; görevinizde muvaffakiyetler diliyorum. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin, işlerinizi kolay kılsın.” şeklinde konuştu. Rektör Namık Ak ayrıca genç kaymakam Ayaz’ı KMÜ’ye davet ederek kendisinin üniversite öğrencileriyle buluşmasını istediğini belirtti.

Torul Kaymakamı Orhan Ayaz ise tebrik ve iyi dilek temennileri nedeniyle Rektör Namık Ak’a şükranlarını bildirerek 2015 yılında mezun olduğu Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine altı yıl aradan sonra tekrar gelmeyi kendisinin de istediğini ve KMÜ öğrencileriyle buluşmanın kendisini son derece mutlu edeceğini belirterek ilk fırsatta bunun için gayret göstereceğini dile getirdi.

Kaymakam Ayaz ayrıca Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi mezunu olmaktan onur duyduğunu ifade ederek hem Rektör Namık Ak hem de fakültedeki hocalarıyla bir araya gelerek kendileriyle sohbet etmeyi; ayrıca onların tecrübe ve önerilerinden faydalanmayı arzu ettiğini söyledi.

Görüşme, Rektör Namık Ak ve Kaymakam Orhan Ayaz’ın Karaman ve Gümüşhane üzerine bir süre sohbet etmesinin ardından iyi dilek temennileriyle sona erdi.