KMÜ MEZUNU MİLLİ GÜREŞÇİ BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’dan mezun olan milli sporcu Taha Akgül, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Dünya Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Taha Akgül, serbest stil 125 kiloda bronz madalya kazandı. Norveç'in başkenti Oslo'da devam eden şampiyonada olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan milli sporcumuz, üçüncülük maçında ABD'li Nicholas Edward Gwiazdowski ile karşılaştı.Taha Akgül, karşılaşmada rakibine 6-4 üstünlük sağlayarak dünya üçüncülüğünü elde etti.

Rektör Ak Taha Akgül’ün elde ettiği bu başarıdan dolayı bir tebrik mesajı yayımladı. Rektör Ak yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; "Dünya güreş şampiyonasında ülkemizi temsil eden, üniversitemiz mezunlarından şampiyon milli sporcumuz Taha Akgül’ü uluslararası müsabakalarda elde ettiği başarılardan dolayı tebrik ediyorum. Taha evladımız bir kez daha göğsümüzü kabartmıştır. Bizlere bu gururu yaşatan Taha Akgül’ü, tüm sporcularımızı yürekten kutluyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”