İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Aliye Çınar Köysüren, 'İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı'na katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği kapsamında yapılan toplantıya Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karaman Belediye Başkan V. Mustafa Aşkan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, il ve üniversite protokolü, komisyon üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Karaman’ın eğitim öğretim hizmetlerinin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında çözüm önerileri hazırlamak ve eğitim öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermesi üzerine ilke ve yöntem önerileri ortaya koymak adına Piri Reis Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı.

Toplantıda Karaman'da 314 okul ve eğitim kurumunda görev yapan 4 bine yakın (3.860) eğitimci, buralarda öğrenim gören yaklaşık 50 bin (48.127) öğrenci ve aileleriyle; doğrudan veya dolaylı yoldan şehrin bütününü kapsayan eğitimin en büyük ortak mesele olduğu vurgusu yapıldı.

Toplantıda, eğitim öğretim faaliyetleri ile birlikte il genelinde devam eden ve yapılması planlanan projeler değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri, eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve 20. eğitim şûrasına iletilmesi düşünülen konular da ele alındı.

Öğrencilerin ile katılımcıların görüş ve önerilerinin alındığı ‘İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı’  Vali Mehmet Alpaslan Işık'ın konuşmalarının ardından iyi dilek temennileriyle sona erdi.