REKTÖR NAMIK AK, ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Uğur Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü programına katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Uğur Eğitim Kurumlarında düzenlenen programa katılan Rektör Namık Ak, kurumda görev alan öğretmenler ve idarecilerin yanı sıra eğitim camiasına hizmet vermiş olan emekli öğretmenlerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt’un da yer aldığı programda Rektör Namık Ak, öğretmenler ile eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bir süre sohbet etti.

“Öğretmenlerimiz her zaman örnek ve rehber şahsiyetlerdir”

Rektör Namık Ak programda öğretmenlerin ulvi bir görevi yerine getirdiklerini ve ilimin her şeyin üzerinde olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Öğretmenlerimiz vermiş oldukları eğitim öğretim hizmetinin yanı sıra çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması aşamasında da rehber kişilikleri ile hayatımıza dokunan önemli şahsiyetlerdir. Öğretmenlerimizin hayatımızdaki rolü asla sona ermez. Bir öğretmen yaş olgunluğundan dolayı emekli olsa da, ebedi aleme göçene kadar bilgi, görgü ve tecrübelerinin tamamını uzmanına, isteklisine, samimi kişilere, öğrencilerine inancımız ve milli kültürümüz gereği aktarmak durumundadır. Bu bakımdan öğretmenlerimiz her zaman insanlara örnek ve rehber olmayı sürdürür. Onlar her daim başımızın tacıdır.”

Program, öğretmenlere çiçek takdim edilmesinin ardından iyi dilek temennileri ile sona erdi.