KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ŞAMPİYONLUK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından düzenlenen '18. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'nde birinci oldu.

TAŞFED Milli Takımı ile Dünya Şefler Birliği üyelerinin jürilik yaptığı ve 51 ülkeden çok sayıda üniversitenin temsilcilerinin becerilerini sergilediği '18. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'ne Karaman'ın yöresel lezzetleri ile katılan KMÜ öğrencileri; 4 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalya ve 1 kupa ile döndüler.

Uluslararası yarışmada üniversite düzeyi ekip yarışmasında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Hüseyin Özmen, İsmail Efe, Arda Serin ve Ayşe Bozkurt altın madalya alarak kupanın sahibi oldular. 'Restoran Tatlı Tabağı' kategorisinde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencisi Mumammed Yatağanlı ve Rümeysa Turğay bronz madalya, 'Ana Yemek' kategorisinde Halil İbrahim Çınar gümüş madalya, 'Dekoratif Maske' kategorisinde ise Pastacılık ve Ekmekçilik Programı öğrencisi İlayda Baylan bronz madalya kazandı.

Rektör Namık AK şampiyon öğrencileri makamında ağırladı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümün ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Aşçılık ile Pastacılık ve Ekmekçilik Programlarında eğitim gören şampiyon öğrenciler, yarışma sonrası Karaman’a dönmelerinin ardından Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Mercan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gizem Saygılı ve ilgili bölümlerden hocaları eşliğinde KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'ı makamında ziyaret etti.

Elde edilen başarıdan dolayı memnuniyetini dile getiren Rektör Namık Ak “Üniversitemizde görev yapan hocalarımız ve öğrencilerimizin gayretleri neticesinde, birçok alanda önemli başarılar elde ediyoruz. Bu bağlamda bir kez daha hocalarımız ve öğrencilerimiz önemli bir yarışmada birincilik elde ettiler. '18. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'nde birinci olan öğrencilerimizi ve bu başarıda büyük emeği olan değerli hocalarımızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Öğr. Gör. Dr. Ali Şen; “Bize bu imkânı sunan ve destek olan değerli rektörümüze teşekkür ederim”

Öğr. Gör. Dr. Ali Şen ise şu ifadelere yer verdi; “Uluslararası platformda üniversitemizin ve Karaman'ın ismini duyurmak gurur vericiydi. Bu süreçte yaklaşık bir aydır emek veren hocalarımıza, sabırla çalışan ve bizleri dikkatle dinleyen öğrencilerimize, en önemlisi de bizlere güvenen ve her anlamda desteğini esirgemeyen, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Namık Ak hocamıza şahsım, hocalarımız ve tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ederim”