REKTÖR NAMIK AK’TAN YENİ YIL MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak; bilimsel, sosyal, kültürel ve sporla ilgili faaliyetlerle dolu bir yılı daha geride bırakıyoruz. Başta Karaman olmak üzere bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmaların en faydalı şekilde karşılık bulması bizler için mutluluk verici bir gelişmedir.

Öğrencileri, akademik ve idari personeli ile kuruluşundan itibaren istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden üniversitemiz artık kocaman bir aile olmuş ve geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Milletimizin bize bir emaneti olan üniversitemizi, yeni projeler ile daha etkin, daha başarılı ve daha faydalı çalışmalarla, Karaman’ın bir değeri haline getirmenin yanı sıra yükseköğretim alanında ülkemizin göz bebeği üniversiteleri arasında yer almasını sağlamak en büyük hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022 yılının hepimiz için mutlu yarınlara, barışa ve hayırlara vesile olacak güzellikler getirmesini diliyor, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesinin ve Karaman halkının yeni yılını kutluyorum.”