KMÜ'DE 'ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ VE MATERYAL TASARIMI' SERGİSİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından 'Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı' sergisi düzenlendi.

Sergi açılışına, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman İl Müftüsü Faruk Gürbüz, davetliler, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışında 'Camide Hayat Var' teması ile hazırlanan eserleri inceleyen KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, öğrencilerle bir süre sohbet ederek yapmış oldukları çalışmalar için öğrencileri tebrik etti.

İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Başkonak, sergi açılışında eserlerle ilgili bilgi vererek şunları söyledi: "Fakültemizin üçüncü sınıf ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı’ dersi kapsamında düzenlemiş olduğumuz sergimize 193 öğrencimiz katkı sağladı. Sergide her öğrencimiz Türkiye'nin ve dünyanın farklı şehirlerinde bulunan camilerin maketlerini yaptılar. Geleceğin öğretmeni ve din görevlisi olan öğrencilerimiz, gelecekte daha etkili ve kalıcı bir şekilde eğitim verebilmeleri için öğretim ilke ve yöntemlerinin, öğretim teknolojilerinin ve materyal tasarımının ne kadar önemli olduğunu uygulamalı olarak görmüş oldular. Öğrenmeyi öğretmek üzere çıkmış oldukları bu yolda çok güzel çalışmalarla kendilerini ispatladılar. Emeği geçen tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz." dedi.