REKTÖR NAMIK AK’TAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyunun doğru bilgiye ve güncel haberlere ulaşması aşamasında büyük bir özveri gösteren ve mesai kavramı olmaksızın çalışarak emek veren gazetecilerimiz, toplumu bilgilendirme işlevlerinin yanı sıra kültürel hayatımıza da yön veren önemli bir mesleği icra etmektedirler.

Demokrasinin temel dayanaklarından birisi olan ve devlet ile halk arasındaki güçlü bağın iletişim ayağını sağlayan basın çalışanları, toplumun gözü kulağı olmalarının yanında yine toplumun nabzını tutan, ihtiyaçlarını ve taleplerini de devletimizin ilgili kurumlarına ileten, önemli bir meslek grubunun sorumluluk sahibi çalışanlarıdır.  

Gazeteci, toplumun bilinçlenmesi ve bilgilendirilmesi amacıyla fedakârca görev yapan, tarafsız ve doğru haberciliği kendisine ilke edinen, kaynağından aldığı bilgiyi kamuoyuna çarpıtmadan, algı yönetimi yapmadan, yanlış anlamalara mahal vermeden, ayrıştırmadan, hak, hukuk, adalet çerçevesinde olduğu gibi aktaran elçidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimiz olmak üzere ülkemizde ve dünyada, tüm basın mensuplarımızın ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”