TÜRKÇENİN BAŞKENTİ KARAMAN'DA TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANDI

Karaman'da Türk Dil Bayramı kutlamaları tüm coşkusuyla başladı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı dolayısıyla düzenlenen kutlama programına katıldı.

Karaman'da bu yıl 745’incisi düzenlenen Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi anma etkinliklerine Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser ile CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkçenin başkenti Karaman'da gerçekleştirilen kutlamalar şölen yürüyüşü ile başladı. Kortej eşliğinde Tren Garı kavşağından başlayan yürüyüş, İstasyon Caddesi ve İsmetpaşa Caddesinden devam ederek Cumhuriyet Parkı'nda son buldu. Kortej yürüyüş esnasında Karamanoğlu Mehmet Bey, Mustafa Kemal Atatürk, Yunus Emre, Hz. Mevlana, Mümine Hatun ve Kazım Karabekir Paşa'nın da canlandırılması vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Yürüyüşün ardından protokol tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden program, Yunus Emre Türbesi, Aktekke Cami ve Karaman Müzesi ziyaretleri ile devam etti.

Gün boyu süren etkinlikler il protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen fener alayı ile sona erdi.